אודות פרל אלכסנדר

Alexander Perel Bio Picture

היי חברים בוודאי הגעתם לדף האודות שלי כדי להכיר אותי קצת יותר טוב, אז הנה כל הפרטים (הפחות משעממים) מונחים לפניכם:

 

נולדתי באוקראינה בשנת 1981, ואני דור שלישי גאה למשפחת צלמים. כשהייתי בן 10 עליתי לארץ עם כל בני משפחתי. בשנת 1999 מיד כשסיימתי את לימודיי, החלטתי לעסוק בדבר שאני אוהב יותר מכול וזה הצילום כמובן. היום אני בן 35, נשוי ואב לשתי בנות מקסימות. תחום הצילום ממשיך להיות חלק גדול, מרכזי וחשוב מאוד בחיים שלי, אפשר בהחלט לומר שהצילום הוא התשוקה שלי.

לאחרונה החלטתי לעשות הסבה מצילום אירועים וחתונות לצילום אדריכלות ועיצוב פנים משום שהאלגנטיות והדרישות המקצועיות של התחום מאתגרות, מעניינות ומרגשות אותי. הרומן שלי עם התחום החל לפני מספר שנים כאשר פנתה אליי מעצבת פנים ובקשה שאני אצלם את אחד הפרויקטים שלה. אמרתי לה שאינני צלם אדריכלות בהכשרתי, אך היא התעקשה. כנראה שהתמונות יצאו נפלא משום שמעצבת הפנים הזו הזמינה אותי לצלם שוב ושוב פרויקטים שלה.

בכול פעם שאני מצלם מבנה או חלל פנימי אני מתאהב יותר בתחום ויודע שזוהי התחלה של ידידות מופלאה ביני לבין התחום של צילומי אדריכלות ועיצוב הפנים. אני אוהב לראות ולבחון את הדרך שבה האור מעצב את החלל, וכיצד האור יכול לשנות לחלוטין את המראה של המבנה בהתאם לשעות הצילום ולזווית של המצלמה. המשחק הזה של האור והצל גורם לדפיקות הלב שלי להאיץ בכול פעם מחדש.

הסוד של צילום אדריכלי מוצלח טמון בדרך שבה האור הטבעי או התאורה המלאכותית משחקים עם אובייקט הצילום. אני אוהב לפצח את האתגר שהתאורה מציבה בפניי בכול לוקיישן מחדש.

לפעמים מדובר באור טבעי חזק מדי שנכנס דרך החלונות לתוך החלל המצולם, לפעמים יש פינות חשוכות שלא מצטלמות היטב, לפעמים יש משטחים מסנוורים או אובייקטים כמו מתכות, מראות וזכוכיות שמחזירים את האור ופוגעים בצילום.

פעמים רבות יש אלמנטים שנראים נפלא בעיניי המתבונן, אך בפריים של המצלמה מתעוררות בעיות שמצריכות מיומנות, ידע, חשיבה מעמיקה והכי חשוב להצלחת הצילום – פתרונות יצירתיים.

עוד לפני שאני מתחיל לצלם אני כבר יכול לדמיין את התוצאה הסופית המושלמת, כאשר בזמן הצילום אני מתכנן איך להגיע לתוצאה הזו.

אם יש לכם שאלה בנוגע לצילום אדריכלי או עיצוב פנים אתם מוזמנים לפנות אליי בדף "צור קשר".

שלכם באהבה,

אלכסנדר פרל

0525-789523